P E D E S E T N I C A   –   D U H O V I,  „A“,

Zapovijedana svetkovina, 4. lipnja 2017.

 

 • Svetkovina Duhova, kruna uskrsnog vremena, početak je djelovanja Crkve, u kojoj je Gospodin Bog i dalje prisutan po Duhu Svetomu. Ovu svetu misu slavili smo za: 9 +Stanka Cvetković; +Eufemiju i Grgu Kardum; 18,30: + Stjepana Kušenić.
 • Večeras u 18 sati zaključujemo uskrsnu pobožnost Puta svjetla.
 • Svečanom trodnevnicom, na koju vas lijepo pozivam, u četvrtak, petak i subotu u 18 sati pripremit ćemo se za proslavu župne svetkovine Presvetog Trojstva:
  • u četvrtak misu predvodi i propovijeda vlč. Mario Pavić, upravitelj župe sv. Terezije od Djeteta Isusa, a pjevaju „Mali Prečkanci“
  • u petak dr. Jorge Ramos, regionalni vikar prelature Opus Dei za Hrvatsku, a pjeva Mješoviti župni zbor, nakon mise pater će govoriti na tribini
  • u subotu don Drago Škarica, župnik sv.Ane u Rudešu, pjeva zbor mladih „Trinitas“.
 • Na svetkovinu jutarnju misu u 9, služit ćemo nas dvojica domaćih, preč. Antun i ja, a glavno podnevno slavlje u 11 predvodi i propovijeda Mijo Gorski, zagrebački pomoćni biskup. Euharistija će biti slavljena na vanjskom oltaru, ponesite kape, šešire ili kišobrane da nam posluže kao zaštita od sunca ili kiše. Lijepo molim župljane, dođite na to glavno slavlje. Poslije te mise, posluživat ćemo pića, sendviče i kolače, pa vas molim, koji možete, ispecite i donesite kolače.
 • Članove župnih vijeća i župne suradnike, zajedno s njihovim supružnicima, kao i svake godine, pozivam na objed u ‘Palfi’ u 13 sati.
 • Od 16,30 do 18 nastup je folklora: pjevaju i plešu KUDovi Vedri osmjeh, Žumberčani, te zborovi Prečko 50+ i Zrele trešnje. Dođite i na taj kulturno-umjetnički vid proslave župnog blagdana.
 • U 18,10 pjevamo Večernju Presvetog Trojstva, a u 18,30 misu vodi vlč. Darko Bručić-Pavuk, upravitelj župe bl. Ivana Merza Špansko-Oranice. Nakon toga slijedi nastavak druženja u dvorištu uz glazbu.
 • Tjednik „Glas koncila“ i drugi tisak nabavite na polici.
 • Blagoslovljena vam nedjelja, Dan Gospodnji, s obiljem darovane milosti Duha Svetoga.