NEDJELJA BOŽANSKOG MILOSRĐA,

DRUGA USKRSNA (VAZMENA) – ‘BIJELA’, „C“,

Svetkovina, 3. travnja 2016.

 

  • U Godini izvanrednog jubileja milosrđa danas slavimo nedjelju Božanskog milosrđa, utemeljenu od sv. Ivana Pavla II. Bijela nedjelja zove se po bijelim haljinama koje su nosili novokrštenici osam dana po krštenju na Vazmenom bdjenju do danas. Tomina nedjelja po izvješću evanđelja u kojem je u središtu apostol Toma. Nakana mise: + ob. Risek (9); + Pejo Lovrić i Nikola Brkić (18,30).
  • Večeras u 17,45 molimo uskrsnu pobožnost Puta svjetla.
  • 11: Poslije svete mise mogu se javiti roditelji koji nisu nazočili roditeljskom sastanku 26. ožujka, u svezi informacija za prvu svetu pričest i krizmu, a djeca pripravnici neka budu revni i redoviti u pohađanju nedjeljnih misa i kateheza.
  • Svetkovina Navještenja Gospodnjega slavi se devet mjeseci prije Božića, 25. ožujka. Kako se ove godine preklopila s Velikim petkom, a Uskrs se slavi 8 dana, te završava danas, sutrašnji ponedjeljak prvi je slobodni dan ničim zapriječem, pa ćemo svečanom pjevanom misom u 18,30 sutra proslaviti blagdan Blagovijesti, titular jedne od susjednih dviju župa na Vrbanima, pogledajte plakat.
  • U srijedu je molitva Večernje u 18,15.
  • U četvrtak u 17,30 započinje neposredna priprava za slavlje Sv. potvrde. Kandidati sudjeluju u dogovorima i probama, a oni roditelji koji mogu pristupiti sakramentu i krsni i krizmani kumovi kandidata koji to nisu učinili za Uskrs, moći će se ispovijediti. U 18 sati je klanjanje.
  • U petak od 17,30 ispovijedamo kandidate za krizmu, a poslije je generalna proba.
  • U subotu uoči Treće vazmene nedjelje u župi se slavi misa krizme u 11 sati koju će podijeliti biskupski delegat kanonik i profesor msgr. dr. Juraj Batelja.
  • Neka vam nedjelja Božanskog milosrđa donese obilje milosnih trenutaka zajedništva s Gospodinom u crkvi i s ukućanima u obitelji kako biste našli potreban odmor tijelu i smiraj duši. Nad vas i sve vaše neka siđe Božji blagoslov.