TRINAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

Blagdan, 2. srpnja 2017.

 

  • Proslavljamo Trinaestu nedjelju godine „A“. Nakana je bila za + Iliju i obb. Čičak i Pavić, + (9), + (18,30)
  • Sutra je blagdan sv. Tome apostola. Čestitajući imendan našem pastoralnom suradniku dr. Tomislavu Markiću, zahvaljujemo na kraju pastoralnog ciklusa za dragocjenu pomoć u slavljenju nedjeljnih svetih misa i preporučamo se nastavku suradnje na jesen.
  • Mnogi su već otputovali, pa drugdje smanjuju broj svetih misa, ali mi to nećemo učiniti kako ne bi došlo do prevelike zagušenosti prostora, mise nedjeljom ostaju u 9, 11 i 18,30, tako ćete moći svi sjediti, jedina je razlika da u srpnju i kolovozu neće biti svete mise ponedjeljkom.
  • Školsku djecu i dalje pozivam na nedjeljno slavlje mise jer kad je u pitanju nedjeljno slavljenje Gospodina u svetoj misi, onda nema ni odmora, ni ljetnih ferija.
  • U petak su sv. Ćiril i Metod, slavenski apostoli i zaštitnici Europe.
  • Od 6. srpnja do 4. kolovoza uoči Dana domovinske zahvalnosti u Godini sv. Josipa, i 330. obljetnici kako je Hrvatski sabor proglasio sv. Josipa za nebeskog zaštitnika hrvatske domovine molitvena zajednica Obnova u Duhu Svetom poziva na sudjelovanje u trideset svetih misa na nakanu za hrvatski narod i našu domovinu. Molit ćemo za sve nakane po zagovoru sv. Josipa.
  • Novi broj Glasa Koncila nabavite na polici za tisak.
  • Za sve potrebe koje ima Sveta Stolica: za diplomatska predstavništva, bogoslovske studije, uzdržavanje Petrove stolice i karitativna djela koja najugroženijima raspoređuje sam Sveti Otac Papa, oko blagdana apostola Petra i Pavla, odn. do danas, prikuplja se tradicionalni Petrov novčić. Zahvaljujemo na vašim prilozima.
  • Blagoslov Božji neka vas prati u novom tjednu pred nama, kako one koji moraju raditi, tako i sve koji će krenuti na zasluženi godišnji odmor.