PETA KORIZMENA NEDJELJA „A“

‘Glušnica’, Svetkovina, 2. travnja 2017.

 

  • Na Petu korizmenu nedjelju-‘Glušnicu’ u crkvi su prekrivena raspela. Misu smo slavili za: + Franju i Miru Marinić; +obb. Štefanec, Maciček i Jambrišak (9); + obb. Andrijanić i Sobočan (18,30). Na Ksaveru je danas križni put u 15 sati, naša predstavnica Marta ima 12. postaju, a ovdje u crkvi razmatranja Križnoga puta autora Josipa Mrzljaka čitaju i pjevaju članovi dječjeg zbora „Mali Prečkanci“ u 17,45 sati.
  • Od 1. travnja, župni ured ureduje od utorka do petka od 16,30 do 18,30 sati poslije podne te subotom prije podne od 9 do 12 sati.
  • U srijedu u 18,15 molimo Večernju časoslova.
  • U četvrtak u 18 sati je klanjanje.
  • U petak u 17,45 molimo križni put, a od 19 do 29 velika je uskrsna ispovijed u župi za sve, da se duhovno pripremimo za slavlje blagdana. Ispit savjesti moći će se pratiti već od 18 sati do mise, i onda odmah nakon mise na platnu.
  • Toga istoga dana, na Žalosni petak, 7. travnja, skupina hodočasnika prisustvovat će Križnom putu sa svijećama na bistričkoj Kalvariji. Prijevoz je 60 kn, polazak u 16 sati. Svi kojui planiraju ići u petak na Mariju Bistricu, neka se prijaviti danas.
  • U nedjelju je Cvjetnica. Čita se ili pjeva muka, blagoslivljaju se maslinove grančice koje će pripraviti naši mladi. Prilog od grančica ide u karitativne svrhe kao i za potrebe djelovanja skupina mladih. Oni će imati označene stolove na prilazima crkvi. Raspored misa je u 8, 9,30 kada pjeva Dječji zbor; 11 kada pjeva Župni zbor i u 18,30. Pjevana muka je u 11 sati, a skraćena muka čita se u 8 sati.
  • ‘Glas Koncila‘ nabavite u predvorju.
  • Zahvaljujući svima na dobrovoljnim prilozima, danas nastavljamo prikupljanje za župni Caritas kako bi mogli pripraviti 130 uskrsnih paketa za siromašne župljane, a koje će volonteri Caritasa podijeliti u Velikom tjednu.
  • Primimo Božji blagoslov.