1. MARIJA BOGORODICA

NOVA GODINA – SVJETSKI DAN MIRA

 

  • Svetkovinom svete Marije Bogorodice ušli smo u Novu građansku godinu, ujedno je i Svjetski dan mira. Misa: 9: + Markana i obb. Jurendić i Kljajić; + Antuna Marković 11 molitva: + Stjepan Barilar; 18,30: + obb. Pezić i Međugorac.
  • Sutra nastavljamo blagoslov obitelji po naznačenom rasporedu sve do 12. siječnja.
  • Tko nije bio kod kuće kad smo posjećivali određenu ulicu, može se prijaviti u župni ured radi dogovora za naknadni blagoslov subotama i nedjeljama sve do Svijećnice.
  • Misne nakane za 2017. upisuju se u župnom uredu, tisak je na polici za štampu.
  • U petak je svetkovina Bogojavljenja ili sv. Tri kralja. Na Božić slavimo Isusovo čovještvo, a na Bogojavljenje njegovo božanstvo. Raspored misa je kao nedjeljom: u 9; 11 i 18,30. Uoči toga blagdana blagoslivlja se voda koju ćete moći ponijeti svojim kućama. Navečer se održava božićni koncert Mješovitog zbora ‘Prečko 50+’, KUDa ‘Žumberčani’ i tamburaša. Dođite poslušati.
  • U nedjelju slavimo blagdan Krštenja Isusova.
  • A na putu novih 365 dana, neka nas sve dobri Bog štiti i milošću svojom prati i podupire – Sretna vam i blagoslovljena Nova 2017. godina!