ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA „C“,

‘Laetare’ – ‘Veseli se’

Svetkovina, 31. ožujka 2019.

• Četvrta je korizmena nedjelja pokorničkog ciklusa ‘C’, nedjelja ‘Veseli se’.
  • U 17,45 je pobožnost križnoga puta kojeg animiraju ministranti i lektori – čitači.
  • U ovome tjednu polaznici prvopričesničke i krizmaničke kateheze dolaze po grupama.
  • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova, u četvrtak je klanjanje u 18, a u petak ispovijed prvoga petka po stanovima i kućama te od 17,30 u crkvi.
  • Na Petu korizmenu nedjelju – Glušnicu pokrivaju se raspela. U 15 sati na Ksaverskom Križnom putu naši predstavnici mole, čitaju 14. postaju. Roditelje potičemo da odvedu djecu na Sveti Ksaver, a za one koji ne idu, križni put u župi će biti u 17,45.
  • ‘Glas Koncila‘ donosi poruke hrvatskih biskupa s Bleiburga, što su izgovorili u posljednjih petnaest godina i odgovara čitatelju: Govori li papa iz ‘zmijinih usta’?
  • Velika uskrsna ispovijed je na Veliki utorak, travnja od 19 do 20 sati.
  • Iza sv. misa ili u uredu možete se prijaviti za kalvarijski križni put na Mariji Bistrici sa svijećama Žalosnoga petka prije Cvjetnice 12. travnja. Prijevoz je 60 kn. Polazak u 16 h. Još ima nekoliko slobodnih mjesta.
  • U Srijem, Bačku i Banat (Vojvodinu) hodočastimo od 24. do 26. svibnja, detaljni program ćemo obznaniti iduće nedjelje.
  • Kroz ova dva preostala korizmena tjedna prikupljamo priloge za Župni caritas koji priprema uskrsne pakete namirnica našim siromašnim župljanima. Zahvaljujemo svima na dobrovoljnim prilozima.
  • U zajedništvu članova obitelji proveselite se Četvrte korizmene nedjelje, određene za predah od korizmenog posta i pokore.
  • Zahvaljujemo našem današnjem gostu, preč. Đuri Zrakiću, autoru brojnih knjiga obiteljske tematike.