NEDJELJA BOŽANSKOG MILOSRĐA,

DRUGA USKRSNA (VAZMENA) – ‘BIJELA’, „C“,

Svetkovina, 28. travnja 2019.

• Nedjelju Božanskog milosrđa utemeljio je sv. Ivan Pavao II, Bijela nedjelja zove se po bijelim haljinama koje su nosili novokrštenici osam dana po krštenju na Vazmenom bdijenju, Tomina nedjelja po izvješću evanđelja o apostolu Tomi.
  • Večeras u 18,15 pjevamo Drugu Večernju iz časoslova uskrsne nedjelje drugoga tjedna, a u srijedu recitiramo Večernju u 18,15.
  • U četvrtak u 17,30 započinje neposredna priprava za slavlje Sv. potvrde. Kandidati sudjeluju u dogovorima i probama, a oni roditelji koji mogu pristupiti sakramentu, a nisu to učinili za Uskrs, kao i kumovi kandidata, sa stanovanjem u župi, moći će se ispovijediti. Kumove koji na Krizmu dolaze izdaleka potaknite da to učine u svojim zajednicama.
  • U petak od 17,30 ispovijedamo kandidate za Sv. potvrdu, a poslije je generalna proba.
  • Krizmanički kandidati iz škole Prečko doći će poslije nastave, tj. iza 19 sati.
  • A u subotu prije Treće vazmene nedjelje, 4. svibnja, slavi se misa krizme u 11 sati koju će podijeliti biskupski delegat: kanonik i glavni urednik ‘Glasa koncila’ msgr. Ivan Miklenić.
  • Poslije svete mise mogu se javiti roditelji koji nisu nazočili roditeljskom sastanku 19. ožujka, u svezi informacija za prvu svetu pričest i krizmu, a djeca pripravnici neka budu revni i redoviti u pohađanju nedjeljnih misa i preostalih susreta pripreme. Također podsjećam one koji duguju još neki od dokumenata da i te obveze podmire.
  • Nadbiskupski duhovni stol ‘ne zauzimajući ničiju stranu’ glede inicijative ’67 je previše’, nije odobrio sindikatima da pred crkvama skupljaju potpise za spomenuti referendum.
  • Obnovljeno je raspelo na ulazu u crkvu. Zahvaljujemo majstoru Josipu Dekaniću i ob. Hartek na darovanom materijalu.
  • U novom broju Glasa Koncila pročitajte Što je stvarno napisao Papa u miru?
    Život je svake sekunde nova mogućnost susreta u Emausu, Ima li mjesta za kršćanske vrijednosti u srcu Europe?
  • Za hodočašće Majci Božjoj Snježnoj na Tekijama i Gospi od Suza na Bunariću ima još 10 slobodnih mjesta.
  • Neka vam nedjelja Božanskog milosrđa donese obilje milosnih trenutaka zajedništva s Gospodinom u crkvi i s ukućanima u obitelji da nađete potreban odmor tijelu i smiraj duši.

— — —

• 11: Zajedno se pomolimo po nakani za zdravlje jedne trudnice: Oče naš.. Zdravo Marijo.. Slava Ocu..