DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „B“,

Svetkovina, 10. prosinca 2017.

• Druga je nedjelja došašća ili adventa. Misu smo slavili za: +Dragutina Flegar, Jelku i Nikolu Čudina (6); +Vladu Golubić i ob. Agbaba (9); molitva: za zdravlje Tereze Palinić (11); +Franju i Elizabetu Šimić i Janka Ćutuk (18,30). Nastavljamo započeti radosni hod u pripravi za Isusov dolazak u Božićnom rođenju i na kraju povijesti.
  • Raspored kateheze pojedinačnih grupa i skupina je na oglasnoj ploči. Djeca od 4. do 8 razreda dolaze na božićnu sv. ispovijed u subotu u 19 sati.
  • Ovoga su tjedna zimske kvatre.
  • Svakoga jutra slavimo mise zornice u 6 sati, poslije kojih je okrepa uz čaj.
  • U srijedu je sv. Lucija, sije se pšenica. Uz njezin spomendan u domu kulture je u poslijepodnevnim satima prigodni program, pogledajte plakat.
  • Srijedom i nedjeljom u adventu u 18,15 sati recitiramo Večernju.
  • U subotu 16. prosinca s početkom u 19 sati biti će adventsko-božićna sv. ispovijed u župi. Iskoristimo dolazak ispovjednika iz dekanata kako bismo se pripravili za dostojno slavljenje Rođenja Isusova.
  • Iduće nedjelje slavi se nedjelja Gaudete – Raduj se i nedjelja Caritasa kada sabiremo priloge za Hrvatski Caritas i Caritas Zagrebačke nadbiskupije.
  • Danas nastavljamo prikupljanje za božićne pakete kuhinjskih namirnica našim siromašnim obiteljima, na izlazu nabavite Glas koncila, kalendare, pšenicu, monografiju župe i sve ostalo
  • Blagoslov Božji neka prati sve nas.